Історія нашої школи

Потяг до знань серед козинчан сприяв створенню школи, в якій учні вчилися писати і читати, вивчали арифметику та Закон Божий. За шкільні підручники слугували Часослов і Псалтир. Через бідність школу відвідувало небагато дітей.

Зі збільшенням кількості учнів початкові класи навчалися в будинку пана генерала Станкевича.

1870 р. в селі відкрили одну з перших у повіті церковнопарафіяльних шкіл, у приміщенні якої було 4 класні кімнати.Навчальний рік розпочинався, коли закінчувалися сільськогосподарські роботи і випадав перший сніг, закінчувався, коли сніг танув. Підручник був тільки у вчителя. У класах стояли довгі столи, за якими на ослонах сиділи учні.

1912 р. в селі збудували нову школу, першим директором якої був І.Й. Сліпенко. Освіту на селі разом з ним піднімали П.П. Карпенко, І.Г. Ващенко, Н.І. Дідікова.

З утвердженням радянської влади в селі скасовують плату за навчання, з навчальних планів було вилучено Закон Божий. У 20-х роках ХХ ст. розпочинається камапанія з ліквідації неписьменності серед дорослого населення. Учителі навчали доросле населення вдома і в школі. Ідеї радянської освіти на селі реалізували керівники школи цього періоду Д.П. Осока і І.В. Рибка.

/Files/images/зображення_viber_2020-05-14_19-11-30.jpg

У 1930-ті роки було добудовано ліве крило приміщення, в якому розмістили квартири для вчителів.

Після закінчення вчительських курсів в село приїхала працювати Ганна Михайлівна, людина щедрої душі і відкритого серця. Саме на її долю випали тяжкі переживання в часи голодомору 1932-1933 рр. Доброта, людяність, любов до дітей підтримували і маленьких козинчан, з якими вона ділилася останнім шматком черствого хліба, зігрівала їх біля грубки своєї шкільної квартири, годувала мерзлою печеною картоплею, яку в народі називали «плентухами».

Окупація німецькими військами району не вплинула на навчання в школі. Жителька села, вчитель німецької мови В. Г. Мальчевська, часто залишала своїх учнів під час занять, щоб бути присутньою на допиті односельців як перекладач. Нерідко вона поверталася після допитів у синцях, зі сльозами на очах.

Директор школи П. І. Петренко доклав багато зусиль для моральної підтримки учительського й учнівського колективів. Нехтуючи моральними нормами, фашистські узурпатори страчували жителів села у приміщенні школи. За зв'язок із партизанами на очах у школярів були по-звірячому закатовані Ф.М. Опанасенко, його дружина П.І. Опанасенко, С.М. Гриценко, М.С. Мельниченко.

Після закінчення Великої Вітчизняної війни школу очолив М.М. Черванський, людина цілеспрямована, із задатками справжнього господаря. За його сприяння добудоване праве крило приміщення, і школа одержала статус трудової політехнічної. Під керівництвом Микити Микитовича було організовано господарську діяльність школи. Учні вирощували кроликів, працювали на шкільній пасіці, доглядали фруктовий сад, обробляли пришкільні ділянки. Одержану продукцію здавали до шкільної їдальні, в якій готували обіди для всіх дітей села.

/Files/images/зображення_viber_2020-05-14_19-05-24.jpg

/Files/images/зображення_viber_2020-05-14_19-20-50.jpg

У 1967 р. спільними зусиллями педагогічного колективу та селян у Козинцях було збудовано другий корпус середньої школи.

У 1967/1968 навчальному році школу відвідувало 368 учнів і працювали 24 педагоги. До Козинцівської середньої школи приїжджали на навчання учні із сіл Діброва-Ленінська та Хмільне.

У 1973 р. школу очолила М. А. Михайленко, учасник партизанського руху в Україні. Працювала директором до 1983 р.

У 80-х роках ХХ ст. школа перейшла на кабінетну систему навчання. Щороку у вересні-жовтні і травні-червні учні поєднували навчання з роботою на полях дослідного господарства «Немішаєве», вивчали автосправу.

У 1983-1985 р. школу очолював А. О. Сіренко. З 1985р. до 1989р. директором був В. Й. Кулінський. У 1989-1999 рр. на посаді директора – С.Д. Савченко. З 1999р. освітнім закладом керує колишня випускниця школи О. М. Кузнєцова.

Серед випускників школи науковці, військові, трудівники сільськогосподарських ланів, учителі.

Кiлькiсть переглядiв: 914

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.